test Love Never Dies – dlaczego pamiętamy Tomka Beksińskiego | Tworcze Bieszczady

Tworcze Bieszczady

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

22.10.2018

Archiwum wiadomosci ›

Love Never Dies – dlaczego pamiętamy Tomka Beksińskiego

Love Never Dies, czyli dlaczego pamiętamy Tomka Beksińskiego to nazwa festiwalu, który odbędzie się w Sanoku w dniach 12-15 listopada 2009r.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Beksiński przy współudziale Miasta i Powiatu Sanok oraz Muzeum Historycznego w Sanoku. Okazją dla zorganizowania takiej imprezy jest przypadająca w tym roku 10-ta rocznica śmierci Tomka Beksińskiego. Zaplanowane na te dni wydarzenia to:
projekcje filmów pełnometrażowych, w których Tomek występuje jako tłumacz i lektor, pokaz filmów dokumentalnych o nim oraz zapisów z prywatnych archiwów jego przyjaciół, wystawa poświęcona Tomkowi, składająca się z instalacji audio-wideo oraz z aranżacji wykonanej z osobistych pamiątek po Tomku, koncerty zespołów, których muzycy osobiście współpracowali i przyjaźnili się z Tomkiem (Closterkeller, Fading Colours, Quidam), spotkania i konferencje, panele dyskusyjne oraz wykłady dotyczące tłumaczeń, prowadzone m.in. przez wykładowców Instytutu Kultury i Literatury Anglojęzycznej Uniwersytetu Śląskiego.
Trwałą pamiątką (oprócz niezapomnianych wrażeń) będzie opracowywane przez Fundację Beksiński wydawnictwo poświęcone Tomkowi, czyli album tekstowo-fotograficzny, który w Sanoku będzie miał swoją premierę.
Imprezie towarzyszyć będą ponadto rockoteki odbywające się, co noc w klubie festiwalowym oraz, mamy nadzieję, wymiana między uczestnikami festiwalu myśli, wrażeń, wspomnień oraz powodów, dla których pamiętamy Tomka Beksińskiego.

więcej informacji na www.loveneverdies.pl