test Ruszyło głosowanie na Perły w Koronie Podkarpacia | Tworcze Bieszczady

Tworcze Bieszczady

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

22.10.2018

Archiwum wiadomosci ›

Ruszyło głosowanie na Perły w Koronie Podkarpacia

4 lipca wystartował plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Podkarpacia. Perły w Koronie 2011”. Wakacyjna akcja prowadzona od trzech sezonów przez portal naszemiasto.pl – od tego roku pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” – promuje największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne regionu. Przez całe wakacje wybierać będziemy głosami internautów dziesięć regionalnych perełek w kategorii „zabytki architektury drewnianej”. Uhonorujemy również miejscowości i atrakcje turystyczne, a także najciekawsze wydarzenie sezonu. Na laureatów czekają perłowe certyfikaty, a na Czytelników – konkurs z nagrodami.
„Wielkie Odkrywanie…” oznacza poszerzenie perłowej formuły. Podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy wybieraliśmy największe atrakcje turystyczne (2008 r.), perły architektury i niezwykłe budowle (2009 r.) oraz najciekawsze zamki i pałace województwa podkarpackiego (2010 r.), głosujemy na dziesięć Pereł w Koronie, tym razem w kategorii „zabytki architektury drewnianej”. Ponadto głosy internautów będą ważyły o losach zwycięstwa w kategoriach: „miejscowość (gmina) z pomysłem na turystykę”, „największe wydarzenie” oraz „atrakcja turystyczna regionu”. Głosujemy w portalu naszemiasto.pl, a także za pomocą SMS-ów . Głosowanie w portalu naszemiasto.pl trwa od 4 lipca na stronie: http://rzeszow.naszemiasto.pl/serwisy/podkarpackie_perly_2011/
Kandydatami do miana pereł w kategorii „atrakcja turystyczna” są m.in.:
Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie Piwnice” i Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Ponadto: V Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie k. Sokołowa Małopolskiego kandydują w kategorii „wydarzenie sezonu”, a Rzeszów – w kategorii „miejscowość/gmina z pomysłem na turystykę”.
W kategorii „zabytki architektury drewnianej” laureatów będzie dziesięciu, w każdej z trzech pozostałych kategorii zwycięzca może być tylko jeden.
Internauci, którzy na stronach plebiscytowych pozostawią nie tylko swoje głosy, ale także opinie i komentarze (koniecznie z adresem e-mail dopisanym w rubryce „dodaj komentarz”), również mogą liczyć na atrakcyjne nagrody – docenimy najciekawsze wpisy.
Głosujemy, komentujemy i kibicujemy podkarpackim atrakcjom do 31 sierpnia br.
Patronami akcji „Wielkie Odkrywanie Podkarpacia. Perły w Koronie 2011” są: Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia Pro Carpathia, Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków i Polska Organizacja Turystyczna, partnerem i fundatorem nagród dla Czytelników – wydawnictwo Demart.