test Teatr Nowy w Zagrodzie | Tworcze Bieszczady

Tworcze Bieszczady

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

22.10.2018

Archiwum wiadomosci ›

Teatr Nowy w Zagrodzie

W czwartek 14 lipca w Zagrodzie Magija w Orelcu wystąpi Dominik Nowak aktor TEATRU NOWEGO z Krakowa z przedstawieniem „Novecento”. Novecento to historia niezwykłego pianisty, który urodził się na statku, spędził tam całe życie i nigdy nie zszedł na ląd. Historia o muzyku genialnym opowiedziana ustami muzyka przegranego, historia będąca pretekstem do wyjścia na scenę, okazją do prezentacji samego siebie.  Mówiąc o kimś, zawsze mówimy o sobie. Nieznany muzyk jest jedynym i tragicznie niewiarygodnym świadkiem geniuszu tajemniczego mistrza fortepianu, na naszych oczach kreuje samego siebie, tworzy mity, kształtuje przeszłość, żałośnie próbuje błyszczeć na scenie światłem własnym, a nie tym odbitym. Przez historię Novecenta patrzymy na inne biografie, na nieudanych artystów, kuglarzy, chcących za wszelką cenę rozbawić nas clownów, w końcu aktora – kolejnej postaci spektaklu jak pozostałe domagającej się skupienia uwagi na sobie. Ten monolog płynie w rytmie nieistniejącej muzyki, obija się o kolejne rafy tandety i szmiry, dryfuje między kreacją a rzeczywistością, jest jednocześnie zabawną anegdotą. Tylko, o kim?
Krakowski spektakl był polską prapremierą sceniczną tekstu Alessandro Baricco, jednego z najpopularniejszych współczesnych włoskich dramatopisarzy.
Alessandro Baricco „Novecento”
tłumaczenie: Halina Kralowa
reżyseria: Iwo Vedral
asystent: Aniela Pilarska
światło: Marek Kutnik
kostium: Agnieszka Więckowska
charakteryzacja: Anna Kmieć
występuje: Dominik Nowak
premiera 19.06.2010 r. Teatr Nowy w Krakowie
Spektakl zdobył wyróżnienie festiwalu „MonowManu” Teatru Małego w Łodzi w 2011 roku.
Spektakl zdobył III miejsce  IX Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego  Teatru Konsekwentnego Warszawie w 2011 roku.
Zobacz zwiastun spektaklu:  http://vimeo.com/21055981

Zagroda Magija TWÓRCZE BIESZCZADY, czwartek 14 lipca godz. 19.30,
wstep 15 zł. rezerwacja miejsc pod nr. 606 677 198 lub janusz@zagrodamagija.pl